Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2011 > 19-20-21 Mayıs Karsanat II. Caz Festivali

19-20-21 Mayıs Karsanat II. Caz Festivali

Üç Gece Caz

229588_175945949127791_100001371603766_408854_6397474_n1Karsanat, bu yıl ikincisini düzenlediği caz festivali Bodrum Marina Yat Kulüp’te yoğun bir izleyici katılımı ile gerçekleşti. Gecelere damgası vuran ise, dernek başkanı opera sanatçısı soprano Gülderen Erdoğmuş’un, Amerikalı cazcı Donowan Mikson gurubuyla yorumladığı “Summertime” parçası oldu.

Festivalin birinci gününde, Önder Focan (gitar), Şenova Ülker (trompet), Erdal Akyol (kontrabas) ve Ediz Hafızoğlu’ndan ( davul) oluşan gurubun vokalisti Meltem Ege idi. . Birçok CD kaydı olan Focan konserinde, yerli yabancı caz severler açık havada güneşi cazla batırdılar. Sahnede iki saat performans sergileyen sanatçılar, iki kez biss yaparak izleyicileri müziğe doyurdular. Gecede, Doğan Medya Gurubu sahibi Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan’da izleyiciler arasındaydı.

KARSANAT CAZ FESTİVALİNDE 2. 3. GÜN

247913_175947209127665_100001371603766_408865_638585_n1Caz Festivalinin ikinci gününü Çağdaş Caz’a (Temporary JAZZ) ayrıldı. Ali Perret (piyano)“ATONAL STANDARDS” ile, Meriç Demirkol ( saksafon) , Matt Hall (kontrabas) ve Selim Selçuk (davul) eşliğinde, izleyicilere sıra dışı bir gece yaşattılar.

Son gece ise, Donovan Mixon & Asena Akan Quintet sahnedeydi. Amerikalı besteci ve gitarist Donovan Mixon, Ferit Odman-Davul, Jef Françoıs Gıansly-Piyano, Matt Hall-Kontrbass’dan oluşan gurubun vokalisti Asena Akan idi. Sanatçılar, çok beğenilen performansları nedeni ile , sahnede üç kez biss yaptılar. Vokalist Asena, bir de sürpriz yaparak dernek başkanı opera sanatçısı Gülderen Erdoğmuş’u çağırdı. Erdoğmuş “summertime” yorumu ile, izleyicilere unutamayacakları dakikalar yaşattı. Orkestra elemanlarının da alkışlarını alan Erdoğmuş, üç gün süren festivale damgasını vurmuş oldu.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

45Konser öncesi Karsanat Başkanı opera sanatçısı soprano Gülderen Erdoğmuş “Bodrum’da ikincisini düzenlediğimiz caz festivali ile, çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek, turizme katkıda bulunmak istiyoruz. Caz müziği ile de kültür ve sanatta çıtayı yükseltmeyi hedefledik.

Bodrum bütün bunlara layık. Bu tür etkinlikleri sponsorlarımız olmadan gerçekleştirmek elbette mümkün değil” diyerek, daimi sponsorları sahneye davet etti. Erdoğmuş, Şenkar Öztüzün’ü sahne davet ederken “ İki yıldır bize kapılarını, sahne ve teknik imkanlarını sunan Marina Yat Kulüp İşletmecisi Şenkar Bey sadece bununla da kalmayıp, maddi desteği ve sanatçılarımızı ağırlaması ile de hep yanımızda oldu. Kendisine teşekkürlerimiz sonsuzdur.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı adına belgeyi almak üzere sahneye gelen Hülya Kocadon “Karsanat’ın çabalarını yakından takip ediyorum. Ne kadar zorluklarla bu etkinlikleri gerçekleştirdiklerini biliyorum. Seneye de mutlaka bu festival gerçekleşmeli. O nedenle kendilerine daha çok iş adamımız , herkes destek olmalı” dedi.

ÖZEL ADA POLİKLİNİK

Bodrum II. Karsanat Caz Festivali’nin birinci gecesinin sponsoru Özel Ada Poliklinik idi. Dr. Çağlar Çiftçi teşekkür belgesini alırken “Geçen sene, Karsanat benden destek isterken çok ta ümitli değildiler. Ben hem geçen yıl destek oldum, hem de bu yıl için bir günün sponsorluğunu talep ettim. Böylesi güzel bir etkinlik için seneye de sponsor olmaya talibim” dedi.

img_6168Konser sırasında, yat kulüpte yemek yemekte olan Doğan Medya Gurubu sahibi Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan’ın bulunduğu masaya giden festival organizasyon sorumlusu ve Yarımada Gazetesi gönüllülerinden Rezzan Şebin “Festivalimize hoşgeldiniz. Gazeteciler gerçekleri dile getirirler. Bilmenizi isteriz ki, bu çok keyif aldığınızı söylediğiniz etkinliğimizi, çok zor şartlar altında gerçekleştiriyoruz. Bodrum’un yerel kuruluşları ve bazı işadamlarımız, sanatseverler sayesinde bugünü yaşıyoruz. Dileriz ki, önümüzdeki yıl Doğan Holding olarak, Marina olarak siz destek olursunuz” dedi. Aydın Doğan’da “İşte meslektaşlarımız böyle açık sözlü olurlar. Elimizden geleni yaparız” diyerek, sponsor Dr. Çağlar Çiftçi ve dernek yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

KARSANAT Festival Sponsorları: BODTO ,THY, Bodrum Marina Yacht Club, Bodrum Özel Ada Poliklinik, Sirene Golf Club, Bellapina, 3 Rüzgar Ltd.

KARSANAT Daimi Sponsorları: Bodrum ve Ortakent Belediyeleri, Seçkin Konaklar, Cafe Cafen, Akustik Travel.

img_6103

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.