Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2010 > 19-21-22 Mayıs Bodrum Karsanat I.Caz Festivali

19-21-22 Mayıs Bodrum Karsanat I.Caz Festivali

GÜNEŞİ CAZLA BATIRDIK

BODRUM I. KARSANAT CAZ FESTİVALİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 -22 Mayıs 2011 tarihleri arasında BODRUM I. KARSANAT CAZ FESTİVALİ’ni düzenledik. Gün batımında Bodrum Milta Marina Yat Kulüp’te düzenlenecek olan konserlere yurt içinden ve dışından birçok sanatçı katıldı..

19 Mayıs Çarşamba saat 19.30 ‘da ulusal ve uluslararası birçok festivale katılan besteci ve caz piyanisti, Mimar Sinan Üniversitesi kompozisyon bölümü mezunu KENT METE sahne aldı. Sanatçı kendi bestelerinin yanı sıra, caz standartlarını da kendine özgü rearmonizasyonla yorumladı.

21 Mayıs Cuma saat 19.30 da , Timuçin Şahin Trio sahne aldı. Muğla’nın Ortaca Beldesi doğumlu ve şimdi New York’ta yaşayan ünlü sanatçı Timuçin Şahin , eğitiminin önemli kısmını Hollanda ve Amerika’da tamamlayarak, uluslararası birçok saygın caz ödülüne layık görüldü. Özellikle perdesiz gitardaki besteleri, kendisi ve dünyanın önde gelen sanatçılarıyla birlikte yorumlanarak, kaydedildi. Yaptığı müzik , caz otoriterlerince ” geleceğin müziğinin günümüzdeki yorumu” olarak değerlendiriliyor . Kontrbas’ta kendisine eşlik eden Hans Glawischnig’in de caz dünyasında ayrı bir yeri var (www.hansglawischnig.com). Chick Corea’nın da basçısı olan sanatçı, dünyanın önde gelen ünlü sanatçılarıyla birçok konserler vererek, kayıtlar yaptı. Davulda genç sanatçı Kenny Grohowsky yer alıyor.

22 Mayıs Cumartesi saat 19.30 da İmer Demirer Dörtlüsü ve Ayşe Gencer sahne aldı. Uluslararası ve ulusal festivallerde birçok sanatçıyla sahne alan ünlü trompet sanatçısı İmer Demirer ve gurubu caz standartlarından örnekler sunacak. Grup, solist Ayşe Gencer, piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Onur Alatan’dan oluşuyor.

Karya Kültür ve Sanat Derneği , sanatçıları üç gün süre ile Bodrum’lu müzikseverlerle buluşturarak, festivali önümüzdeki yıllarda uluslararası boyuta taşımayı hedefliyor.

Festival; Bodrum ve Ortakent Belediyeleri, THY, Bodrum Milta Marina Yat Klup, Hublot, Makpaş, Hürtop, Cafe Cafen, Akustik Travel, Bosis ve Ada Klinik ve Mehmet Aran’ın sponsorluğunda gerçekleşti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.