Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2010 > 25-26 Aralık Pamukkale Kültür ve Sanat Gezisi

25-26 Aralık Pamukkale Kültür ve Sanat Gezisi

Karsanat Dostları Pamukkale’yi gezdik.

100_1688Derneğimiz,  Pamukkale gezisini üç ayrı antik kenti gezerek , tam bir kültür turuna dönüştürerek tamamladı. Karsanat hafta sonu üyeleri ve dostları ile birlikte, Pamukkale’ye gitti. Cumartesi sabahı Akustik Travel’la yola çıkan gurup, Denizli Tavas civarında bulunan Afrodisias Antik Kentini ziyaret etti. Rehber Nihat Gençosman’ın güzel ve özenli anlatımları ile, bu muhteşem antik kent hakkında bilgilendi. Karsanat, her zaman olduğu gibi kültür turuna, bir de sanatı ekledi. Pamukkale Üniversitesinde, İzmir Devlet Opera Balesi tarafından uyarlanan”Carmen Carmendir” adlı müzikal oyunu da izlemeyi  programına almıştı. Karsanat ekibini konser salonunun girişinde, Stratonikeia Kazı Başkanı Dç. Bilal Söğüt Hoca karşıladı. 22 Ağustos’ta Stratonıkeia’da Karsanat I.Barok Festivali düzenleyen ve kendisi de soprano olan dernek başkanı Gülderen Erdoğmuş, bu zarif karşılama için Bilal Söğüt’e teşekkürlerini iletti.

CARMEN CARMEN’DİR

İki perdelik müzikal oyunu izledikten sonra, geceyi Richmond otelde termal havuzlara girerek sonlandıran ekip, sabah da Pamukkale’yi gezdi.

DERNEK BAŞKANI “CARMEN”

Karsanat dostları Pamukkale anfi tiyatrosunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Böyle bir tiyatro az bulunan bir ihtişamda idi. Aspendos’tan sonra, bu denli düzenli, ayakta kalabilmiş bir anfi tiyatro, dernek başkanı soprano Gülderen Erdoğmuş’un da dikkatinden kaçmamıştı. Sahneye kadar inerek, ufak bir ses denemesi yaptı. Tiyatronun en arka sıralarından, kayıt cihazına alınabilecek kadar net ve güzel bir sesle Carmen’den bir bölümü seslendirdi. Gurubun alkışları ile birlikte “bis-bis” nidalarına karşın, Erdoğmuş “Carmen Carmendir”i izleme fikri benimdi. Ancak, ben de bu kadar kötü olabileceğini aklımdan geçirmemiştim. Kendimi affettirebildim umarım” dedi. O denli affettirmişti ki, izlenen kötü müzikal, Erdoğmuş’un müthiş sesi karşısında , güzel bir anı olarak kaldı.

LAODİKYA ANTİK KENT

Karsanat ekibi, Denizli’de Laodikya Antik Kentini de gezmeyi ihmal etmedi. Böylece, gezi ekibi , bir gece iki gün içinde üç ören yerini gezmiş oldu. Bu kadar güzel yorgunlukların ardından, ekip Yatağan-Bozüyük’de bulunan Pınarbaşı Restoran’ta içkili, yemekli, sohbetli saatlerle geziyi sonlandırdı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.