Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2011 > 7 Mayıs LEYLA GENCER ANMA KONSERİ

7 Mayıs LEYLA GENCER ANMA KONSERİ

224225_10150189382277140_825312139_6844813_172069_n1Opera sanatçıları Soprano Perihan Nayır Artan, Bariton Gökhan Koç ve dernek başkanı Soprano Gülderen Erdoğmuş, piyanist Demet Eytemiz eşliğinde ünlü besteciler Verdi, Massenet,Bizet, Dvorak, Offenbach, Lehar, R.Falvo’dan ünlü operalardan aryalar, düetlerin yanı sıra Türk bestecileri, Selman Ada,Yalçın Tura, G.Erdoğmuş, P.Köksal’dan eserler yorumladılar. Konser arasında, Milano La Scala Operası katkılarıyla gerçekleştirilen barkovizyon gösterisi yapıldı.

Konser sırasında izleyenlerin de eşlik ettiği aryalar keyifle izlendi. Konser sonunda seyircilerin arasına inen sanatçılar seyirciler ile danslar etti. Dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar üç kez bis yaptılar.

Konuk sanatçılardan İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Soprano Perihan Nayır Artan, 2000 yılında Uluslar arası Leyla Gencer şan Yarışmasında aldığı üçüncülük ödülünden sonra, Siemens, Montserrat Cabelle, Belvedere şan yarışmalarında ödüller almış ve uluslararası Maria Kraja Şan Yarışması’nda aldığı birincilik ödülüyle onurlandırılmıştır. Sıra dışı sesi ve eşsiz opera yorumlarıyla yurt içinde ve dışında farklı kurum ve kuruluşlar tarafından yılın sanatçısı seçilmiş ve aldığı davetlerle yurt dışında da ülkemizi temsil etmiştir. Sanatçı kariyerini ağırlıklı olarak İ.D.O.B. ta sürdürmektedir.

230981_10150189381897140_825312139_6844808_3613053_n1İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçısı ünlü Bariton Gökhan Koç büyük sesi ve oyunculuğuyla , Avrupa’nın birçok operasına konuk olmuş, ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da belleklerden silinmeyecek opera yorumlarıyla anılmaktadır.

Gecenin diğer sanatçısı, İ.D.O.B. emekli opera sanatçısı ve Karsanat Başkanı Soprano Gülderen Erdoğmuş 2005 yılından beri Bodrum’da yaşamakta. Sanatçı, faaliyetlerini Karsanat bünyesinde Bodrum’da ve çevre beldelerin antik kentlerinde verdikleri Barok Konserlerle sürdürmektedir.

Piyanist Demet Eytemiz, İzmir ve Fransa’da eğitimini tamamlayarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğretim üyesi olarak göreve başladı. Sanatçı, halen Piyano Ana Sanat Dalı öğretim üyesi ve Rektör Danışmanı olarak görevini sürdürmektedir. Yurt içinde ve dışında birçok konser veren sanatçı, Gökhan Koç ve Aytül Büyüksaraç ile kurduğu Türkiye Renkleri grubuyla, yerel ve evrensel sazlarla Anadolu ezgilerini çok sesli hale getirerek birçok konserler vermiştir.

PROGRAM  

 • Selman Ada – Ali baba Kırk Haramiler Operasından , Harami Başının aryası “Asla unutmam” Gökhan KOÇ
 • Gülderen Erdoğmuş – “Gölüm Olsan”Söz:Nazire Dedeman/Düzenleme A.Hoca, G.ERDOĞMUŞ
 • Pınar Köksal – “Şarkılar Söylesem” Perihan NAYIR ARTAN
 • Yalçın Tura – “Sevmek Nedir” P.Nayır ARTAN – Gökhan KOÇ
 • Milano la Scala katkılarıyla “Leyla Gencer Barkovizyon Dinletisi”
 • G.Verdi – “Non t’accostare all’urna” P.Nayır ARTAN
 • G.Bizet – Carmen Operasından Escamillo’nun aryası “Votre Toast” Gökhan KOÇ
 • G.Bizet – Carmen operasından “Escamillo – Carmen Duet” Gülderen ERDOĞMUŞ – Gökhan KOÇ
 • G.Bizet – Carmen “Seguidilla” Gülderen Erdoğmuş
 • J.Massenet – Manon “Allonil le Faut” Perihan Nayır ARTAN
 • Falvo – “Dicitencello Vuie” Gökhan KOÇ
 • A.Dvorjak -Rusalka operasından,Ayın Şarkısı – “Mesicku nanebi hlubokem” Gülderen ERDOĞMUŞ
 • J.Offenbach – Hofmanın masalları operasından “Barcarolle” (düet) Perihan NAYIR – Gülderen ERDOĞMUŞ
 • Lehar – Şen Dul Opereti / “Ben sussamda şu keman söyler aşkı” Hanno Danilo Düet, Perihan Nayır ARTAN – Gökhan KOÇ
 • L.Denza – Funiculi Funicula P.Nayır ARTAN-G.Erdoğmuş-G.KOÇ

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.