Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2011 > Bodrum’da Yaşayan Çağdaş Müzeler

Bodrum’da Yaşayan Çağdaş Müzeler

180641_126708400735145_100001879576224_185869_5426671_n1Derneğimiz , kurulduğundan bu yana çeşitli sanat etkinliklerine imza atıyor. Ancak, bugüne kadar ağırlıklı olarak klasik müzik konserlerine yer verdik denebilir. Dernek Başkanı opera sanatçısı soprano Gülderen Erdoğmuş’un ağırlıklı katkıları ile, Bodrum’da her ay bir klasik müzik konseri düzenleyerek sıklıkla da kültür turları ile antik beldeleri ziyaret ettik.

BODRUM’da YAŞAYAN ÇAĞDAŞ MÜZELER

Derneği’mizin yeni etkinliği ise, yöremizde yaşayan resim, heykel, seramik gibi dallarda faaliyetlerde bulunan ve eserlerini atölye gibi kullandıkları evlerinde yaratan sanatçıları, sanatsever dostları ile birlikte ziyaret etmek. İlk ziyaret Kızılağaç’ta yaşayan ressam, heykeltıraş Rıfat Koçak’a oldu.

Amacımız, yine kış aylarında 15 günde bir pazar günleri Bodrum Yarımadası’nın birbirinden güzel beldelerinde sanatseverlerimizle keyifli bir kahvaltıyı paylaştıktan sonra, o beldede yerleşik bir sanatçımızın “Yaşayan modern sanat atölyesini” ziyaret etmek.

Yalıçıftlik Garden Çiftlik’te bol pideli,kaymaklı, muhteşem köy kahvaltısını afiyetle yedikten sonra, Kızılağaç’ta yaşayan ünlü sanatçı Rıfat Koçak’ın atölyesini ziyaret ettik..

Sanatçı; hayatı, eserleri, çalışma teknikleri ile bizleri bilgilendirirken resim ve heykellerini atölyesinde görme şansını elde ettik. Henüz üstünde çalıştığı tamamlanmamış bir resmini şövalenin üstünde; üzerinde çalıştığı heykeli henüz bitmemiş haliyle gözlemledik.

Resimlerinin yanısıra, özellikle atık ve doğadan malzemelerle yaptığı heykel ve obje çalışmaları ile hepimizi adeta büyüledi. Gün biterken, sanatçı Rıfat Koçak’ın atölyesinde yine özgün bir heykel çalışması olan şöminesinin başında şaraplarımızı yudumlayıp, bir sonraki etkinliğin heyecanını da paylaşarak ayrıldık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.