Anasayfa > Basında Biz > FESTİVALDE GÜRCAN VE CEBECİ UNUTULMADI

FESTİVALDE GÜRCAN VE CEBECİ UNUTULMADI

https://www.kenttv.net/haber.php?id=35482

Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (KARSANAT) her yıl düzenlediği “7. Karsanat Barok Müzik Festivali sona erdi. Festivalin kapanış gecesinde Alev Gürcan ile Dilek Cebeci anısına eserler de seslendirildi.

Bodrum Belediyesi, Türk Hava Yolları ve Avusturya Kültür Ofisi’nin destekleriyle 9 Eylül Cuma Günü başlayan “Barok Müzik Festivali”nin kapanış konseri, Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleştirildi.

“Barok dönemde oryantalizm” temalı son konserde sanatçılar, Türk bestecilerin eserlerinin yanı sıra Handel, Vivaldi ve Rameau’dan eserler seslendirdi. Sanatçılara klavsende Sonja Leipold ve barok çelloda Cristoph Urbanetz eşlik etti. Konser, izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Sahnede bir konuşma yapan Kontrtenor Nuri Harun Ateş “Barok Müzik Festivali”nin çok önemli ve çok değerli olduğuna işaret ederek “burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Enerjimiz yettiğince burada sizlere şarkı söyleyeceğiz ve bu geceyi güzelleştirmeye çalışacağız. Bizler kadar sizler de gereklisiniz. İyi ki yan yanayız” ifadelerini kullandı.

Festivalin kapanış gecesinde, geçtiğimiz 20 Ağustos günü Bodrum’dan Havalimanına giderken Güvercinlik’te feci bir trafik kazasında yaşamını kaybeden Karsanat’ın yönetim kurulu üyesi ve tiyatro sanatçısı Alev Gürcan ile yine geçtiğimiz haziran ayında hastane kapısında geçirdiği kalp krizi sonucu kurtarılamayarak yaşama veda eden Bodrum yerel basınının güleç yüzlü ağabeyi Dilek Cebeci de unutulmayarak onların anısına eserler seslendirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.