Anasayfa > Basında Biz > KARSANAT SANATÇI ATÖLYELERİNDE

KARSANAT SANATÇI ATÖLYELERİNDE

Karya Kültür ve Sanat Derneği sanatsever dostları ile, Kızılağaçta yaşayan ressam-heykeltraş Rıfat Koçak’ı evi de olan atölyesinde ziyaret etti.
Karya Kültür ve Sanat Derneği (Karsanat), 15 günde bir Bodrum’da yaşayan bir sanatçıyı atölyesinde ziyaret ediyor. Ayda bir düzenlediği klasik müzik konserleri ile kendini tanıtan dernek, bu kez de ressam-heykeltraş ve benzeri çalışmaları olan sanatçıları aynı zamanda evleri olan atölyelerinde ziyaret ederek, sanatçı dostları ile biraraya geliyor.

RIFAT KOÇAK

Karsanat’ın “Bodrumda yaşayan çağdaş müzeler” olarak tanımladığı mekanlardan ilki, Kızılağaçta yaşayan ressam-heykeltraş Rıfat Koçak idi. Dernek ve sanatsever dostları önce , Yalıçiftlik’te bulunan Garden Çiftlik’te kahvaltıda buluştu. Köy kahvaltısının ardından, Gökova’nın girişi olan Yalı’da , belediyenin tesislerinde kahve içti. Sanatçı Rıfat Koçak’ın atölyesine gelen gurup, uzunca bir süre atölyeyi gezdi. Yabancı uyruklu sanatseverlerin de bulunduğu guruba, dernek başkanı opera sanatçısı Gülderen Erdoğmuş tercümanlık ta yaparak, Rıfat Koçak’ın anlatımları üzerine sanatçının  hayatı, eserleri, çalışma teknikleri ile bilgiler verdi. Sanatçının resimlerinin yanı sıra, özellikle atık ve doğadan malzemelerle yaptığı heykel ve objeler hayranlıkla izlendi. Rıfat Koçak’ın ressam olan babası Ali Koçak ve annesi Saliç Koçak’ın  da resim galerisini gezen sanatseverler, gerçekleşen etkinlikten son derece memnun ayrıldılar.

 

Kaynak. YARIMADA GAZETESİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.