Anasayfa > Basında Biz > Karsanat Seramik Atölyesi Açılıyor

Karsanat Seramik Atölyesi Açılıyor

Karya Kültür ve Sanat Derneği (Karsanat), sanatsal ve kültürel faaliyetlerini geliştiriyor.

Yeni etkinlik, ünlü heykeltraş ve seramik sanatçısı Uluhan Ataç tarafından verilecek seramik eğitimi.

Karsanat, konser ve müzik etkinliklerinin yanı sıra, resim yarışmasına da imza atmıştı. Bu kez de “Karsanat Seramik Atölyesi” ile gündeme geliyor.

Bodrum’a yerleşmesi ile evinin bahçesinde bir heykel atölyesi kurup, uzun senelerdir yapmak istediği ve vakit bulup yapamadığı heykel çalışmalarına başlayan sanatçı Uluhan Ataç, ilk başlarda seramik çamuru ve terra cota ile çalıştı. Daha sonraları demir heykeller de yaptı. Ataç, bu arada bazı ülkelerdeki yabancı sanatçılarla temas kurup beraber çalışmalar yaptı. Floransa’da akademi heykel başkanı Marco Fallani ile, ondan sonraki sene Küba Havana’da beynelmilel meşhur heykeltıraş Eliseo Valdes ile üçer aylık çalışmalar yaparak hem tekniğini ilerletti hem de diğer sanatçıların görüşlerini paylaştı.

KURSLAR SANATÇININ ATÖLYESİNDE

Karsanat Derneği’nin üyesi olan sanatçı Uluhan Ataç, isteklilere çarşamba günleri seramik eğitimi verecek. Üçer saat sürecek eğitim, sanatçının aynı zamanda evi de olan Ortakent’teki atölyesinde gerçekleşecek. Katılım sayısının sınırlı olması nedeniyle, kayıtlarda müracaat sırası göz önüne alınacak.

Müracaat: 0532 212 33 56

Kaynak. YARIMADA GAZETESİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.