Anasayfa > Basında Biz > KARSANAT YAŞAYAN SANAT ATÖLYELERİNDE

KARSANAT YAŞAYAN SANAT ATÖLYELERİNDE

Karya Kültür ve Sanat Derneği, klasik müzik konserleri, kültür turları, ‘Kentimdeki Kale’ resim yarışmasının ardından, Bodrum’da yaşayan sanatçıları atölyelerinde ziyaret ediyor.

Karya Kültür ve Sanat Derneği (Karsanat), kurulduğundan bu yana çeşitli sanat etkinliklerine imza atıyor. Ancak, bugüne kadar ağırlıklı olarak klasik müzik konserlerine yer verdi. Dernek Başkanı Soprano Sanatçısı Gülderen Erdoğmuş’un ağırlıklı katkıları ile, Bodrum’da her ay bir klasik müzik konseri düzenleyen dernek, sıklıkla da kültür turları ile antik beldeleri ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde de, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile, Avrupa Şatolar Birliği’nin düzenlediği resim yarışmasına katılıyor. 6-10 ve 11-15 yaş gurubu çocuklarının katılacağı yarışmanın teması “Kentimdeki Kale”.

BODRUM’da  YAŞAYAN  ÇAĞDAŞ  MÜZELER

Karsanat Derneği’nin yeni etkinliği ise, yöremizde yaşayan resim, heykel, seramik gibi dallarda faaliyetlerde bulunan ve eserlerini atölye gibi kullandıkları evlerinde yaratan sanatçıları, sanatsever dostları ile birlikte ziyaret etmek. İlk ziyaret Kızılağaç’ta yaşayan ressam, heykeltıraş Rıfat Koçak’a.  Derneğin daveti ise şöyle:

“Değerli Sanatsever,

Karya Kültür ve Sanat Derneği olarak yine kış aylarında 15 günde bir pazar günleri Bodrum Yarımadası’nın birbirinden güzel beldelerinde sanatseverlerimizle keyifli bir kahvaltıyı paylaştıktan sonra, o beldede yerleşik bir sanatçımızın “Yaşayan modern sanat atölyesini\” ziyaret edeceğiz.

İlk etkinliğimiz 13 Şubat  2011  Pazar Sevgililer gününe denk gelirken, alternatif bir günde yaşamış olacağız. Saat 10.30 Yalıçıftlik Garden Çiftlik’te bol pideli,kaymaklı, ballı doyamayacağımız muhteşem köy kahvaltısını afiyetle yedikten sonra, Kızılağaç’ta yaşayan ünlü sanatçı Rıfat Koçak’ın atölyesini ziyaret edeceğiz.

Sanatçı; hayatı, eserleri, çalışma teknikleri ile bizleri bilgilendirirken resim ve heykellerini atölyesinde görme şansını elde edeceğiz. Henüz üstünde çalıştığı tamamlanmamış bir resmini şövalenin üstünde; üzerinde çalıştığı heykeli henüz bitmemiş haliyle gözlemliyebileceğiz.

Resimlerinin yanısıra, özellikle atık ve doğadan malzemelerle yaptığı heykel ve obje çalışmaları ile ünlenen sanatçı Rıfat Koçak ile ilgili daha detaylı bilgi için www.rifart.com sitesinden yararlanabilirsiniz.

Gün biterken, sanatçı Rıfat Koçak’ın atölyesinde yine özgün bir heykel çalışması olan şöminenin başında şaraplarımızı yudumlayıp, bir sonraki etkinliğin heyecanını da paylaşıp ayrılacağız.

Bu keyifli ve sıradışı pazarı birlikte paylaşmak dileğiyle….

GEÇMİŞTEN  GELECEĞE  KÜLTÜR  VE  SANAT  İÇİN  ELELE”

Kaynak. YARIMADA GAZETESİ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.