Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2012 > “KENTİMDEKİ KALE” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

“KENTİMDEKİ KALE” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

kentimdeki kale6Avrupa Şatolar Birliği’nin (Patrimonium Castellorum Europae – PCE) düzenlediği ve Bodrum Belediyesi ile Karsanat’ın organizasyonunda gerçekleşen “Kentimdeki Kale” konulu resim yarışmasının Bodrum seçmesi sonuçlandı.

PCE Başkanı Jürgen Werobel-L a Rochel, PCE Genel Sekreteri Bruno du Ban, PCE Başkan Yardımcısı Roswitha Szynski ve Karsanat adına Dernek Başkanı Gülderen Erdoğmuş’un oluşturduğu uluslararası jürinin oylarıyla, yarışmaya katılanlar arasından Meltem Başınhan (15) birinci, Defne Şenol (12) ikinci, Esra Konya (11) üçüncü oldu. Yarışmada dereceye girenler, 2013 yılında Brüksel’de yapılması planlanan sergiye katılacak ve tüm eserler yıl boyunca farklı şato ve saraylarda sergilenecek. Ayrıca PCE tarafından basılacak olan kitapçıkta yarışmaya katılan resimler ve konu olan kalelerin fotoğrafları da yer alacak.

kentimdeki kale4İlk üç dereceye girenlere ödüllerini Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe verdi. Ödül töreninde bir konuşma yapan PCE Başkanı Jürgen Werobel-L a Rochel, Avrupa Şatolar Birliği’nin Avrupa’daki şatoların tanınırlığını sağlamak, gerektiğinde maddi projelerle desteklemek ve kültürel alış verişlerde bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu söylediği konuşmasına şöyle devam etti; Tüm sanatçıların bir araya gelerek bunu paylaşmaları başka bir güzellik. Avrupa Parlamentosu Başkanı projeyi o kadar çok beğenmiş ki, ödül alanları 2013 yılı kış aylarında Brüksel’e davet etmek istiyor. Bu davet Bodrum Kalesi’nin tanıtımı için çok önem taşıyor.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe de, her ne kadar kale olarak geçse de Bodrum Kalesi’nin aslında Saint Jean Şatosu olduğunu söylediği konuşmasında şunları söyledi; Böyle bir etkinlikte Bodrumlu çocukların düşüncelerini resimleyerek anlatmaları çok güzel bir şey. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.