Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2011 > LEYLA GENCER ANISINA ŞAN RESİTALİ

LEYLA GENCER ANISINA ŞAN RESİTALİ

leyla11Bodrum Karya Kültür ve Sanat Derneği (KARSANAT); Marmara Koleji Konser Salonu’nda düzenlediği “Sezon Kapanış Konseri”ni her yıl olduğu gibi, Mayıs 2008 de yitirdiğimiz soprano Leyla Gencer anısına ayırdı. Karsanat Derneği Başkanı Gülderen Erdoğmuş, her zaman sanat yaptıkları katkı nedeni ile Marmara Koleji Müdürü Ömer Çekmeceligil’e bir plaket verdi.

Konuk sanatçı ünlü soprano Ayşe Sezerman, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera bölümlerini bitirdikten sonra yüksek lisansını ABD’de Indiana Üniversitesi Müzik Okulu’nda efsanevi soprano Virginia Zeani ve eşi bas Nicola Rossi Lemeni ile tamamladı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden olan sanatçı, yurtiçinde ve dışında sayısız başrolü üstün başarıyla yorumladı. Sanatçı resital programda büyük besteciler R.Wagner, R.Strauss, Puccini, Catalani, Bizet , Offenbach, Duparc, Poulenc, Lehar ve G.Verdi’nin ünlü operalarından aryalar ve eserler seslendirecek.

PUCCİNİ ödülü sahibi İtalyan orkestra şefi ve piyanist Paolo Villa, halen görevini İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sürdürmekte . Sanatçı konserde soprano Ayşe Sezerman’a piyanoda eşlik etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.