Anasayfa > Etkinlikler > Geçmişteki Etkinliklerimiz > 2011 > NİS – İSTANBUL BODRUM’DA BULUŞTU

NİS – İSTANBUL BODRUM’DA BULUŞTU

KARSANAT  KONSERLER  DİZİSİ  çerçevesinde,  Karya Kültür ve Sanat Derneği 20 Nisan Cuma günü saat 19.30 da Marmara Koleji Konser Salon’unda dört nefesli sazdan oluşan NİS’TANBUL oda müziği topluluğunu konuk ediyor.

nistanbul fotoYıllar önce  Fransa ‘da  öğrenciyken  tanışan Sibel Kumru Pensel ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Klarinet grup şefi ünlü sanatçı Ayşegül Kirmanoğlu, ortak müzik anlayışları sonucu , CD  yapmak için biraraya geldiler .Sanat yaşamını Nis’te sürdüren Sibel  Kumru Pensel’in çalıştığı Le Chant de Linos  firması,  sanatçılara bir kuartet yaratmalarını önerdi. Nice konservatuarından Patrick Peignier(korno) ve Arthur Menrath( fagot ) ile  kuarteti kurarak başta Fransa ve Türkiye olmak üzere birçok ülkede konserler verdiler. 20 Nisan konserinde Arthur Menrath’ın konser yoğunluğu nedeniyle, İstanbul Devlet Senfoni orkestrası fagot sanatçısı ve besteci Süleyman Alnıtemiz topluluğun dördüncü üyesi olarak konsere katılacak.Topluluk; Rossini,  Poulenc,  Villa-Lobos,  Ghidoni ve  Alnıtemiz’den , klasikten günümüze eserler icra edecekler.

KARSANAT AVRUPA ÇOCUK KOROSU

Şubat 2012 de Karya Kültür ve Sanat Derneği bünyesinde kurulan 5-15 yaş grubu çocuk korosu, ses-nefes- solfej eğitimi yanı sıra birçok dilde farklı repertuar çalışmaları ile kendi müziğimizi icra ederken , diğer yandan çok sesli müziğe de adım atmış oldular. İlk defa seyirciyle buluşacak olan minikler korosu 23 Nisan Çocuk bayramı kapsamında, 20 Nisan konser öncesi  farklı dillerde hazırlandıkları “DENİZCİ ŞARKILARI” mini konserini sunacaklar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.