Anasayfa > Basında Biz > ÖZEL BİR SES

ÖZEL BİR SES

Bodrum Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat) düzenlediği “Colorata” adlı resitalde, Mezzosoprano Esen Demirci özel sesiyle  sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşattı…

http://www.bodrumageldik.com/haber/27851/0/oZEL-BIR-SES.html

 

Bodrum Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat) düzenlediği “Colorata” adlı resitalde, Mezzosoprano Esen Demirci özel sesiyle  sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşattı…
Bodrum Karia Princess Otel’de gerçekleşen resitalde mezzosoprano Esen Demirci’ye piyanist NurserUgan eşlik etti. Broschi, Vivaldi, Handel, Purcell,  Mozart, Bel Canto,  Rossini, Weill’in eserlerinin yanı sıra, Erdener’in “Sen, sen, sen” ile Anonim  olan  “Feraye’dir kızın adı” Türkçe sözlü parçaları seslendirdi. Sanatçıya, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi piyanist NurserUgan  eşlik etti.    Weill’in ‘Tango habanera “Youkali” adlı eserinde, Bodrum’un tango eğitmenlerinden Tolga-Yağmur Işın çifti tangolarıyla, sanatçıya eşlik ederek izleyicilerin alkışlarını aldılar. Resitalin son eseri Rossini’nin “CatDuet” ini seslendirmek  üzere, Esen Demirci Karsanat’ın geçen dönem başkanı olan soprano GülderenErdoğmuş’u sahneye davet ederek yaptıkları kedi düetinde, birbirinden güzel sesleri ile sanatseverlere özel dakikalar yaşattılar. Resitali yaklaşık ikiyüz kişi izledi.

BODRUM’A KAZANDIRILMIŞ ÖZEL BİR SES

2007 yılında kurulan Karsanat’ın yönetim kurulu başkanlığını sekiz yıl  ve altı kez de Barok Müzik Fetivalleri’nin sanat yönetmenliğini yapan emekli opera sanatçısı soprano GülderenErdoğmuş,  2015 yılında yapılan genel kurulda yönetim  kurulu başkanlığına  Esen Demirci’yi önermiş ve oy birliği kabul edilmişti. Resitalin ardından, gerek dernek üyeleri-gerekse sanatseverler duygularını şu sözlerle ifade ettiler “ülkemizde farklı alanlarda da olsa, başkanlık koltuğuna yapışıp kalmak sanki gelenekselleşmiş. Bu anlamda Gülderen Hanım’ın çabaları ile bu genç yeteneği, büyük sesi Bodrum’lu sanatseverlere kazandırmasını ve dernek başkanlığına önermesini, yerini ona bırakmasını çok büyük saygıyla karşılıyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. Olağan üstü bir ses ve yetenek. Böylesi bir geceyi bize yaşattıkları için Karsanat’a bir kez daha teşekkür ediyoruz”.

BODRUM’DAN YEDİ GENÇ VE ÇOCUĞU ROYAL AKADEMİYE HAZIRLADILAR

Karsanat’ın müzik stüdyosu eğitimcilerinden piyanist Nihan AtlığSimpson’un eşliği ile,GülderenErdoğmuş’un verdiği şan derslerinin ardından, Bodrumlu yedi genç ve çocuk, resitalde sertifikalarını aldılar. Erdoğmuş, uluslararası bir kuruluş olan ABRSM Royal Akademi sınavlarına göre, bulundukları sınıflardan bir üst sınıfa geçen başarılı öğrencilere sertifikalarını verirken “yoğun ve disiplinli bir çalışmanın sonucunda, akademinin sınavlarını başarıyla vererek sınıf atlayan gençlerimizi kutluyorum. Diliyorum ki, hepsi en üst sınıflara kadar ulaşırlar. Ve bir gün gelir ki, bu salonda onların konserlerini izleriz”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.