Anasayfa > Etkinlikler > ŞATO KONSERLERİ/CASTLE CONCERTS

ŞATO KONSERLERİ/CASTLE CONCERTS

Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşecek VI. KARSANAT BAROK MÜZİK FESTİVALİ’nin ardından, Karya Barok Topluluğu 24-25-26-27 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Coburg Beldesi’nde dört ayrı şatoda, dört konser verecek.

Topluluğun solisti ve yönetmeni Gülderen Erdoğmuş: “2012 PCE-Avrupa Şatolar birliğinin daveti üzerine Almanya’da farklı şatolarda konserler verdik. Konserlerimiz çok başarılı geçti ve Alman Basını’nda çok iyi kritikler yer aldı. Bu yıl yine aynı proje kapsamında davet aldık ve dört farklı şatoda dört farklı konser için hazırlanıyoruz. Konserlerden birisinin geliri Afrikalı yetim çocuklara gidecek olan yardım konseri. Turne kapsamında OPERA Gala konser , Müzikal gecesi ve Bodrum’da gerçekleştireceğimiz VENEDİK KARNAVALIN’IN da turnesi olmuş olacak. Bodrum’a yerleşen ve sanat yaşamını burada sürdüren sanatçılar olarak, ülkemizi ve Bodrum’u temsil etmek hepimizi gururlandırıyor”. Karya Kültür ve Sanat Derneği aynı zamanda konserleri izlemek üzere bir de gezi düzenliyor.

CASTLE CONCERTS

AdsızGülderen Erdoğmuş the soloist and director of the ensemble: “In 2012 we performed concerts in various castles in Germany, by the invitation of PCA-European Union. Our performances were found very successful and we got very good critics in the German press. This year we are invited again under the same project, and we are preparing for four concerts in four different castle. One of the concerts is a Benefit Concert which is performed for African children. We are presenting three other concerts, OPERA Gala concert, Musical Concert and the Venetian Carnival which is taking place on our Baroque Festival in Bodrum Ancient Theatre. As the artists who are living and working in Bodrum, we are proud of representing our country.

 KARYA  BAROK  TOPLULUĞU 

Karya  Barok Topluluğu 2009 yılında ünlü besteci G.F.Haendel’in 250. anma yılında, Karya Kültür ve Sanat Derneği  bünyesinde, topluluğun solisti ve Sanat Yönetmeni Gülderen Erdoğmuş ve Müzik Yönetmeni  Nihan Atlığ Simpson tarafından kuruldu.

Topluluk Didim Apollon Tapınağı, Stratonikeia Antik Kenti, Bodrum Kalesi ve iki yıl Bodrum Mozele’de   BAROK  MÜZİK  FESTİVALLERİ düzenledi.  2012 PCE-Avrupa Şatolar birliğinin daveti üzerine Almanya’da farklı şatolarda konserler verdi. Bu yıl dört farklı şatoda verilecek konserlerden birisinin geliri Afrikalı yetim çocuklara gidecek.

Bu yıl topluluğa yeni katılan ve derneğin yeni başkanı mezzosoprano Esen Demirci Deveci,  ulusal ve uluslararası şan yarışmalarında birçok ödülün de sahibi. 2009 yılında Siemens Şan yarışmasında aldığı 1.cilik ödülü ile aldığı davetlerle başta Almanya olmak üzere birçok operada sahne alan sanatçı yaşamını Bodrum’da sürdürüyor.

Topluluğun diğer üyeleri Kaan Buldular ve Nuri Harun Ateş, sıradışı kontrtenor sesleriyle farklı şan yarışmalarından ödülleri var. Topluluğa yeni katılan bir diğer üye, soprano Esra Özbir konser solisti olarak sanat yaşamını sürdürüyor. Sanatçılara bu komserde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi ve klavsen sanatçısı Paolo Villa ve barokcello ile Jörg Zwicker eşlik ediyor.

Topluluk , Barok  dönem ünlü bestecilerin opera ve oratoryolarından  aryalar, duetler ve koraller seslendiriyor.

KARIA BAROQUE ENSEMBLE

Karia Baroque Ensemble was founded by Gülderen Erdogmus soloist and artistic director of the ensemble and Nihan Atlığ Simpson music director at the 250th commemoration day of the famous composer  GF Haendel in 2009.

The Ensemble  had many concerts and Baroque Music Festivals in the Stratonikeia Antique City in Didim, the Bodrum Castle and one of the seven World Wonders, the Mausoleum. In 2012, the ensemble soloists  performed three concerts in Germany by the invitation of PCE-Patrimonium Castellorum Europae. This year they have four performances under the same Project. And one of the concerts is performed for helping African orphans.

This year a new ensemble member, mezzosoprano Esen Demirci Deveci who is also the new president of KARSANAT will take part on the concert.  Ms. Deveci is the winner of many awards in national and international singing competitions. After being awarded with the first prize in 2009 Siemens Opera Competition, she was invited to perform in Germany. Now married and living in Bodrum.

Kaan Buldular and Nuri Harun Ateş, the other members of ensemble, who are awarded artists from different opera competitions with extraordinary countertenor voices. Another member who joined to the ensemle this year, Soprano Esra Özbir is a concert soloist. The ensemble will be accompanied by clavichord artist and one of the conductors of Istanbul State Opera, Paolo Villa and baroque cello artist, Jörg Zwicker.

The ensemble  is  presenting  arias, duets and chorals of  the Baroque period  famous composers’ operas and oratorias.

NURİ  HARUN  ATEŞ  kontrtenor / countertenor

KAAN  BULDULAR  kontrtenor /countertenor

GÜLDEREN  ERDOĞMUŞ  mezzosoprano

DERYA  KIRCALI  GÜRLÜK  soprano

ESEN DEMİR DEVECİ  mezzosoprano

ESRA ÖZBİR soprano

JÖRG ZWICKER barokcello/ baroque çello

PAOLO VİLLA klavsen/ clavichord

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.